Majowe granie

W długi weekend majowy pogoda nie rozpieszczała nikogo, grillować zdecydowali się tylko wytrwali. A gracze rywalizujący w Powiatowej Lidze Piłkarskich Siódemek – grali, bez względu na warunki atmosferyczne.

W niedzielę 2 maja, na orliku w Repkach Skrzeszew podejmował Sabnie. Mimo iż gospodarze prowadzili już 2:0, obydwie ekipy musiały się zadowolić podziałem punktów. Remis dla żadnej z drużyn nie był wynikiem satysfakcjonującym.

Równocześnie w Kamiance, gospodarze podejmowali lidera rozgrywek – Nieciecz. Ostatnia drużyna w tabeli przegrywała już 0:3, potrafiła jednak nawiązać kontakt i strzelić dwie bramki. Ostatecznie to jednak goście zwyciężyli 8:3.

W Repkach o 13:00, tuż po obwitych opadach deszczu Sokołów I podejmował wicelidera – Czekanów. I tu mieliśmy sporą niespodziankę, do przerwy gospodarze prowadzili 4:1 i choć goście tuż po przerwie strzelili dwie bramki, to ostatnie słowo należało do bordowych. Sokołów I wygrywał zasłużenie.

W poniedziałek Sabnie podejmowały Sokołów I. Goście chcieli sprawić kolejną niespodziankę, jednak swoje plany na ten mecz mieli gospodarze, którzy ostatecznie wygrali jedną bramką wyrównane zawody.

W Repkach, tym razem w roli gospodarze – Czekanów – podejmował Kamiankę. Gospodarze chcieli zagrać wygrać i zapomnieć o meczu dzień wcześniej. Goście nie mieli zamiaru ułatwiać zadania niebieskim. Do przerwy utrzymywał się bramkowy remis, po zmianie stron gospodarze (mimo fatalnej skuteczności) przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Na orliku SLO w Sokołowie Podl. miejscowy MTS podejmował Skrzeszew. Przed meczem szanse obydwu drużyn na końcowe zwycięstwo rozkładały się po równo. Nawet dwubramkowe prowadzenie gości po pierwszej połowie nie zapowiadało lania, jakie gospodarze dostaną. Skończyło się na 9, a mogła być dwucyfrówka.