XIV kolejka

Dnia 5 czerwca rozegrano ostatnią – 14 kolejkę Powiatowej Ligi Piłkarskich Siódemek. Nie można jednak uznać sezonu za zakończony. Do rozegrania został jeden mecz zaległy, w którym Sabnie na swoim obiekcie przy ul. Głównej podejmą GT Sokołów.

W ramach 14 kolejki jako pierwsi zmagania rozpoczęli zawodnicy Skrzeszewa, podejmujący Sabnie. Gospodarze mieli już zagwarantowane II miejsce na koniec sezonu, gościa mieli jeszcze szanse, nadzieję i chęci na korespondencyjną walkę o najniższy stopień podium. Przed meczem odbyła się oficjalna ceremonia przekazania nowych kompletów meczowych drużynie Skrzeszewa przez Sołtysa Skrzeszewa Pana Romana Brewczuka oraz radnego gminy Pana Dariusza Jadczuka. Wracając do samego meczu, gospodarze ani myśleli osiadać na laurach. W przeciąg pierwszych 20 minut zdołali wyrobić dwubramkową bezpieczną przewagę, dopiero wtedy spuścili z tonu, dzięki czemu goście zdołali doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą. Druga połowa zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, którzy nie pozwolili sobie na moment dekoncentracji, tą część spotkania wygrywając 3:1 dopisują sobie pewne 3 punkty i w ładnym stylu kończą sezon.

Pozostałe dwa spotkania rozegrano na orliku w Repkach. Najpierw Kamianka podejmowała ustępującego Mistrza PLPS – Czekanów. Gospodarze chcieli miłym akcentem zakończyć sezon, goście osłodzić 3 punktami kompletnie nie udany sezon dla nich. I o ile jedni i drudzy powalczyli o pełną pulę w tym meczu, to więcej determinacji i zapału prezentowali gospodarze. Mecz zacięty, wynik mógł wyglądać zupełnie odwrotnie, zwłaszcza że od jakiegoś czasu Kamianka kończyła grać już na pierwszej połowie, a dwa – fatalna skuteczność gospodarzy. Gdyby goście wykazali więcej determinacji, to niewykorzystane sytuacje Granatowych śniły by się przez kolejny tydzień po nocach. 3 punkty zostają w Kamiance.

Ostatnim tego dnia meczem były derby Sokołowa Podlaskiego. Sokołów I podejmował w Repkach GT Sokołów. Gospodarze zwycięstwem mogli sobie zagwarantować brązowy puchar za ligę, tylko właśnie trzeba było wygrać. Mecz pod dyktando Bordowych, przeważali w każdym aspekcie gry. Stwarzali liczne sytuacje bramkowe, gorzej wygadała skuteczność – czyżby presja odgrywała w tym rolę? Nie dowiemy się już zapewne, faktem jest, że przy odrobinie szczęścia to goście mogli pokusić się o 3 punkty, z czego na pewno zadowolona była by drużyna Sabni (gdyby wygrała swój dzisiejszy mecz). Korpus Weteranów wygrywając mecz zapewnia sobie historyczne pierwsze podium w lidze.

Wszystkie dzisiejsze mecze były zacięte, a wyniki na styku. Oby taki więcej.

Komplet wyników 14 kolejki:

Skrzeszew – Sabnie (2:2) 5:3

Kamianka – Czekanów (1:1) 3:2

Sokołów I – GT Sokołów (2:2) 5:4

Tabela ligowa:

Pozycja

Nazwa drużyny

Punkty

82-31

99-60

Sokołów I

46-44

Czekanów

55-56

Sabnie

53-54

Kamianka

36-70

GT Sokołów

42-98

Do rozegrania w najbliższym czasie zaległy mecz Sabnie – GT Sokołów, może delikatnie zmienić układ w środkowej części tabeli. Napastnika Sabni pozostaje z matematyczną szansą (potrzebuje 8 bramek w ostatnim meczu) na koronę króla strzelców.

Klasyfikacja strzelców:

Pozycja

Nazwisko i imię

Liczba bramek

Kowalczyk Przemysław

Bolesta Patryk

Skupiewski Maciej

Protaziuk Sebastian

Kobus Jarosław

Sabnie

Podsumowanie sezonu w kolejnym numerze.