4 kolejka

4 kolejka

Choć ostatnia niedziela zapowiadała się na mocno jesienną, to póki co aura sprzyja zawodnikom i kibicom Powiatowej Ligi Piłkarskich Siódemek. A, że jest na co popatrzeć nie jedna osoba już przekonała się o tym.

Do Niecieczy na mecz z gospodarzami, którzy nie stracili dotychczas punktu przyjechała drużyna NKS Białobrzegi, która swoje pierwsze ligowe zwycięstwo odniosła dopiero w poprzedniej – trzeciej kolejce – i miała zamiar podtrzymać dobrą passę. Innego zdania była ekipa Czerwonych, która już na początku spotkania wykorzystując błędy przeciwników wyszła na prowadzenie i sukcesywnie powiększała je do przerwy, zmiana stron nastąpiła przy wyniku 6:1 dla aktualnych wicemistrzów. Po wznowieniu gry goście rzucili się do ataków, z dobrym skutkiem. Udało im się strzelić trzy bramki i zmniejszyć stratę do dwóch bramek. Nieciecz jednak nie zamierzała ułatwiać przyjezdnym zadania, zwłaszcza, że otrząsnęli się po ciosach jakie dostali na początku drugiej połowy. Końcówka spotkania wyglądała tak, że goście atakowali, a gospodarze skutecznie kontrowali, wygrywając ostatecznie 9:4.

Do beniaminka z Dzierzb przyjechała drużyna Sokołów I szukająca pierwszych punktów w tym sezonie. Gospodarze pochełpieni dwoma pewnymi zwycięstwami z rzędu również w tym meczu pragnęli sięgnąć po trzy punkty. Boisko – po całonocnych opadach – nie ułatwiało zadania żadnej z ekip. Skutkowało to masą błędów technicznych w przyjęciu, podaniu, czy wreszcie wykończeniu akcji. Nawierzchnia również bramkarzom obydwu ekip nie ułatwiała pracy, jednak oni – w odróżnieniu od zawodników z pola – mieli więcej szczęścia w tym spotkaniu. Pierwsza połowa jak i cały mecz zakończył się sprawiedliwym remisem z dużym niedosytem po obu stronach starcia.

Na podobnie przemoczone boisko do Patrykoz na mecz z Ks przyjechała drużyna Zielonej Strefy Sokołów. Początek spotkania to ostrożna gra obydwu ekip, które chciały poznać zarówno potencjał i możliwości przeciwnika jak również warunki boiskowe, w których przyszło się im zmierzyć. Z biegiem czasu mecz rozkręcał się i nabierał tempa. W pierwszej połowie lepiej piłkarsko wyglądali gospodarze, goście choć próbowali pograć kombinacyjnie, to brakowało im ostatniego podania. Żółto-czarni zaprezentowali wyborną skuteczność pod bramką przeciwnika, dzięki czemu na przerwę schodzili z wynikiem 2:0. Po zmianie stron obraz meczu nie znacznie się zmienił, gospodarze – mający korzystny rezultat – długo rozgrywali piłkę, to Biali zaczęli stwarzać groźniejsze sytuacje podbramkowe. W drugiej połowie gościom nie brakowało już ostatniego podania, elementem, który zawodził była skuteczność. Nie inaczej było w przypadku gospodarzy, gdy przeciwnik rzucił się do odrabiania strat stwarzały się okazje do kontrataków, w których Ks zmarnował kilka dogodnych sytuacji bramkowych. W drugiej połowie nie padła już żadna bramka, a goście mają prawo czuć duży niedosyt po tym spotkaniu.

Na orliku przy SP4 w Sokołowie Podlaskim rozegrały ze sobą mecz Orzełki Białe podejmujące Kamianki. Gospodarze po zwycięstwie na inauguracje sezonu ponieśli trzy porażki z rzędu, goście przed spotkaniem wciąż byli bez punktów, obydwie ekipy chciały coś udowodnić, zapowiadał się zacięty pojedynek. Lepiej w spotkanie weszli goście, którym w tym dniu wszystko wychodziło. Gospodarze próbowali grać piłką, ale wysoki pressing Pomarańczowych niwelował ich akcje w zarodku. Do przerwy Orzełki Białe trafili do bramki rywali tylko raz, Kamianki odpowiedziały czterema trafieniami. Druga połowa bardzo przypominała pierwszą, wysoki pressing przyjezdnych skutkował wybijaniem z rytmu gospodarzy, również dorobek bramkowy obydwu drużyn był podobny to tego z pierwszej odsłony spotkania, goście trafili cztery razy, gospodarze odpowiedzieli dwom trafieniami. Tym samym Kamianki kompletują pierwsze trzy punkty w tym sezonie, Orzełki Białe aby przerwać serie porażek będą musiały poczekać co najmniej do następnej kolejki.

W ostatnim tego dnia meczu na orliku w Repkach Kamianka podejmowała Sokół Sokołów Podlaski. Gospodarze walczący o pierwszą wygraną w tym sezonie, goście pragnący utrzymać miejsce na podium. Pierwsze minuty to wyrównana spokojna gra głównie w środkowej części boiska, po jednej z akcji goście wychodzą na prowadzenie, na odpowiedź gospodarzy nie musieliśmy długo czekać. Remis nie utrzymał się zbyt długo, Sokół od straty bramki zaczął przeważać, czego efektem trzy trafienia i pewne prowadzenie 4:1 do przerwy. Wydawało się, że wynik meczu jest już rozstrzygnięty – innego zdania byli gospodarze, którzy strzelając dwie bramki sprawiają, że końcowy triumf pozostaje sprawą otwartą. I tak akcja za akcje, zmarnowana sytuacja bramkowa za zmarnowaną sytuacje, w końcówce spotkania Sokół strzela – pierwszego w drugiej połowie, a – piątego w meczu gola, na którego bardzo szybko odpowiada Kamianka. Na wyrównanie gospodarzom zabrakło już czasu. Goście wywożą 3 punkty z trudnego terenu utrzymując 3 pozycje w ligowej tabeli.

Komplet wyników:

Skrzeszew – Pauza

Nieciecz – NKS Białobrzegi (6:1) 9:4

(H. Abramczuk – 5 bramek, M. Skupiewski – 3 bramki, P. Bolesta # Mat. Steć – 2 bramki, S. Jaczewski, R. Kur)

Skład Nieciecz: Hubert Abramczuk, Maciej Skupiewski, Patryk Bolesta, Andrzej Pniewski, Robert Pniewski, Jacek Pankiewicz, Dariusz Robakowski, Artur Zegadło, Konrad Krochmal, Przemysław Odowski, Damian Chmiel, Paweł Pniewski.

Skład NKS Białobrzegi: Mateusz Steć, Sebastian Jaczewski, Robert Kur, Mariusz Steć, Patryk Steć, Mikołaj Steć, Jakub Steć, Tomasz Szczeć, Kamil Sitkowski, Igor Tymosiak, Karol Mieczkowski, Norbert Kur.

FC Dzierzby 0 Sokołów I (1:1) 2:2

(M. Głogowski, J. Remiszewski # K. Jurczak – 2 bramki)

Skład FC Dzierzby: Mateusz Głogowski, Jakub Remiszewski, Filip Bartosiak, Piotr Pogorzelski, Wiktor Ptasznik, Konrad Rusiniak, Dawid Modzelewski, Patryk Jurczak.

Skład Sokołów I: Kamil Jurczak, Mateusz Kamiński, Bartłomiej Gajzler, Mieczysław Bogaj, Hubert Jastrzębski, Jarosław Benedykciuk, Sławomir Radawiec, Piotr Radawiec.

Ks Patrykozy – Zielona Strefa Sokołów (2:0) 2:0

(R. Długołęcki, P. Korneć # )

Skład Ks Patrykozy: Rafał Długołęcki, Przemysław Korneć, Kamil Mieczkowski, Damian Buzuk, Jakub Buzuk, Kamil Kozak, Przemysław Gilewski, Bartłomiej Korneć, Łukasz Korneć, Andrzej Kozak, Przemysław Kozak, Artur Cholewka, Daniel Podgórzak.

Skład Zielona Strefa Sokołów: Adrian Zalewski, Mikołaj Żurek, Michał Kiełczykowski, Mateusz Sidorzak, Dawid Podniesiński, Rafał Kałuski, Igor Oniśk, Maciej Oleszczuk, Daniel Chmielak, Robert Demiańczuk, Łukasz Resiak.

Orzełki Białe Sokołów – Kamianki (1:4) 3:8

(M. kowalczyk, M. Szcześniak, E. Siemikowski # E. Łęczycki – 4 bramki, J. Kobyliński – 3 bramki, M. Borowski)

Skład Orzełki Białe Sokołów: Mateusz Kowalczyk, Jakub Pędzich, Michał Szcześniak, Eryk Siemikowski, Jasiek Kozaczuk, Kacper Wierzbicki, Kacper Brzezik, Jakub Praski, Bartosz Piwowar.

Skład Kamianki: Eryk Łęczycki, Jacek Kobyliński, Mateusz Borowski, Rafał Kobyliński, Kamil Kaczyński, Mateusz Tarkowski, Dominik Czarnocki, Paweł Selwiak, Marcin Krasnodębski, Jakub Łęczycki, Sebastian Kaczyński.

Kamianka – Sokół Sokołów Podlaski (1:4) 4:5

(P. Stelęgowski – 2 bramki, K. Miłobędzki, P. Repliński # M. Leśko – 2 bramki, H. Kobus – 2 bramki, K. Rzemek)

Skład Kamianka: Mariusz Benedykciuk, Karol Miłobędzki, Adrian Bieliński, Szymon Jacenciuk, Paweł Stelęgowski, Damian Błoński, Piotr Repliński, Bartosz Kisieliński.

Skład Sokół Sokołów Podlaski: Marek Leśko, Piotr Graw, Kamil Rzemek, Hubert Kobus, Łukasz Oleszczuk, Marcin Sidorzak, Bartłomiej Dabiński, Łukasz Kołodziejczuk, Łukasz Arczewski, Radosław Woźniak, Mariusz Krajewski, Patryk Żaboklicki, Mateusz Zawadzki.

Skrzeszew pauzował w tej kolejce, co wykorzystała drużyna Niecieczy odskakując aktualnemu mistrzowi ligi na 3 punkty, na pozycjach 3-6 bez zmian, czyli kolejno: Sokół, FC Dzierzby, Ks Patrykozy oraz Zielona Strefa Sokołów.

Prowadzenie w klasyfikacji strzelców zachował Przemysław Kowalczyk (Skrzeszew) autor 13 bramek, za jego plecami trzech zawodników z Niecieczy: Patryk Bolesta oraz Maciej Skupiewski po 11 trafień i Hubert Abramczuk z 10 golami.

W następnej kolejce pauzował będzie Sokół Sokołów Podlaski, a do rywalizacji przystąpią Zielona Strefa podejmująca NKS Białobrzegi, czyli ekipy, które cały czas mają coś do udowodnienia w tym sezonie. Kamianki będą chciały potwierdzić, że ostatnia wygrana to ie było dzieło przypadku i spróbują pokonać utrzymujących dobrą dyspozycję Ks Patrykozy. Skrzeszew spróbuję dogonić lidera mierząc się z młodą ekipą FC Dzierzby. Kamianka powalczy o pierwszą wygraną z Niecieczą, a w derbach Sokołowa Podlaskiego zmierzą się sokołów I z Orzełkami Białymi Sokołów.