Koniec sezonu

Sezon 2021/2022 Powiatowej Ligi Piłkarskich Siódemek został zakończony. Ostatni (zaległy mecz) sezonu rozegrano 12 czerwca w Sabniach, gdzie gospodarze podejmowali GT Sokołów. Mecz nie zapowiadał emocji, goście wygrywając nie zmienili by miejsca w tabeli, gospodarze po dopisaniu 3 punktów przeskoczyli by Czekanów i uplasowali się na miejscu czwartym. Sprawą otwartą pozostawała jeszcze walka o Koronę Króla Strzelców. Napastnik gospodarzy – Jarosław Kobus do liderującego Przemysława Kowalczyka (Skrzeszew) tracił aż 7 bramek i tylko najwięksi optymiści wierzyli w możliwość takiej zdobyczy w ostatnim meczu sezonu zawodnika Sabni. Drużyna gospodarzy urządziła sobie mocne strzelanie aplikując GT aż 20 (słownie: dwadzieścia) bramek, połowę tego dorobku była autorstwa Jarosława Kobusa, tym samym doświadczony napastnik z Sabni sięgnął po Koronę Króla Strzelców.

Zaległy mecz XII kolejki:

Sabnie – GT Sokołów 20:3

Końcowa tabela sezonu 2021/22:

Pozycja

Oleszczuk Maciej

GT Sokołów

15

W 42 meczach sezonu 2021/22 strzelono 436 bramek, co daję średnią 10,38 bramki na mecz, w niemal każdym meczu było co oglądać. Nie odnotowano żadnego bezbramkowego remisu i tylko jeden mecz, że któraś drużyna nie potrafiła pokonać bramkarza rywali.

Komplet dwunastu meczy rozegrali następujący zawodnicy: Jakub Zieliński (Skrzeszew), Adam Benedykciuk (Sabnie), Mieczysław Bogaj (Sokołów I), Igor Oniśk, Mateusz Sidorzak oraz Maciej Oleszczuk (wszyscy GT Sokołów).

W okresie letnim PLPS planuje rozegrać Puchar Ligi oraz Turniej Oldbojów. Kwestią otwartą pozostaje zorganizowanie turniejów poszczególnych gmin. Będziemy informowali o wszystkim.