Pierwsze mecze za nami

Przy sprzyjających warunkach pogodowych w ostatnią niedzielę 13 września zainaugurowano sezon 2020/21 w Powiatowej Lidze Piłkarskich Siódemek.

Jako pierwsi, bo już o godzinie 11:00 na trawiastym boisku obrońców mistrzowskiego tytułu zameldowały się ekipy Niecieczy i MTS Sokołów Podlaski. Pierwszą bramkę sezonu 2020/21 strzelił zawodnik gospodarzy Andrzej Pniewski. Sam mecz przyjemnie się oglądało, nie brakowało twardej walki. Zarówno jedni jak i drudzy przy lepszej skuteczności mogli poprawić bilans strzelonych bramek, ale jak to mówią: „brak rytmu meczowego”, tłumaczy ten aspekt gry. Gospodarze wygrali zasłużenie, lecz goście mają prawo czuć niedosyt.

Godzinę później na boisku w Kamiance mecz swój rozpoczęli Kamianka i Skrzeszew. Gospodarze z ambicjami zatarcia niepowodzeń z poprzedniego, nieudanego dla nich sezonu. Z kolei goście, to drużyna – jak co sezon – z dużymi aspiracjami. W pierwszej połowie lepiej prezentowali się przyjezdni, potwierdzając to strzeloną przed przerwą bramką. Druga połowa była bardziej wyrównana, a kwestia wyniku ważyła się do ostatnich minut meczu. Ostatecznie to Skrzeszew wywozi z niewygodnego boiska 3 punkty.

Trzecią parę pierwszej kolejki stanowili Czekanów oraz Sabnie. Mecz dwóch czołowych ekip poprzedniego sezonu nie mógł być nudny i na pewno nie zawiódł zebranych na Orliku w Repkach kibiców obu drużyn. Gospodarze zaczęli lepiej spotkanie, wychodząc na dwubramkowe prowadzeni, przed przerwą goście zdołali strzelić bramkę kontaktową. Początek drugiej połowy to pokaz skuteczności graczy Czekanowa. Trzy strzelone bramki w krótkim odstępie czasu mogły podciąć skrzydła gościom. Nic jednak z tego, drużyna z Sabni pokazała charakter i od momentu straty piątej bramki przejęli inicjatywę w tym meczu, jednak do odrobienia strat z początku drugiej połowy zabrakło czasu. Mecz miał swoją dramaturgię, był zacięty, a końcowego wyniku do ostatniego gwizdka nikt żadna z drużyn pewna być nie mogła.

Ostatnia para jaka tej niedzieli wyszła na boisku to Sokołów I oraz Promil Liwiec Mokobody. Przed godziną 15:00 (planowaną godziną rozpoczęcia spotkania -przyp. red.) to zespół gości uznawany był za faworyta tego spotkania. Gospodarze mieli jednak notowania bukmacherów w głębokim poważaniu, wyszli na Orlik i pewnie wygrali.