Podsumowanie kolejki XIII

XIII kolejka zdecydowała o wywalczeniu przez zespół Skrzeszewa tytułu Mistrza Powiatowej Ligi Piłkarskich Siódemek w sezonie 2022/23.

W Repkach Sabnie – grające w roli gospodarza – podejmowali Skrzeszew. Niebiescy przy odnosząc zwycięstwo zostali by nowymi liderami ligi, goście – grający w białych koszulka w czerwone pasy – zdobywając 3 punkty zapewniali sobie mistrzostwo ligi na kolejkę przed końcem rozgrywek. Sam mecz rozczarował, na boisku istniała tylko jedna drużyna, drużyn Skrzeszewa, która bez większego wysiłku aplikowała gospodarzom 9 bramek (przy znacznej pomocy zawodników z Sabni).

Do Niecieczy przyjechał NKS Białobrzegi, który walczył jeszcze o podium. Gospodarze (w trakcie rozgrywania meczu) mieli jeszcze nadzieje – przy dobrym układzie wyników – na walkę o mistrzostwo do ostatniej kolejki . Po pierwszej połowie to goście bliżej byli wyznaczonego celu, prowadząc jedną bramką. Po zmianie stron obraz gry zmienił się diametralnie i to gospodarze zdobywają pewne trzy punkty. Co prawda na obronę mistrzowskiego tytułu nie mają już szans, ale druga lokata też ujmy nie przynosi.

W ostatnim meczu Kamianki podejmowali na orliku w Repkach Kamiankę. Po wyrównanym i zaciętym spotkaniu, to goście odnieśli pewne zwycięstwo.

Sabnie – Skrzeszew 0:9

Nieciecz – NKS Białobrzegi 6:3

Kamianki – Kamianka 2:4

W ostatniej kolejce spotkają się:

Sokołów I – Nieciecz

NKS Białobrzegi – Sabnie

Skrzeszew – Kamianki

Korespondencyjny pojedynek o II lokatę na koniec sezonu stoczą Nieciecz i Sabnie, których rywalami będą Sokołów I i NKS Białobrzegi, które z kolei korespondencyjnie powalczą o IV lokatę na koniec sezonu.