Podsumowanie XIV kolejki

Ostatnia kolejka z numerem XIV sezonu 2022/2023 nie zmieniłakompletnie nic, status quo zostało zachowane. O drugą lokatę korespondencyjny pojedynek stoczyły Nieciecz i Sabnie, grały kolejno z Sokołów I i NKS Białobrzegi, które z kolei korespondencyjnie walczyły o IV lokatę na koniec sezonu.

Pierwszy mecz tego dnia rozgrywany był w Repkach, dokąd przyjechał ustępujący mistrz - Nieciecz. Początek meczu jednak należał do grających w roli gospodarzy – Sokołów I - którzy dość szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Korzystnego wyniku jednak nie udało się utrzymać do przerwy.. Goście, po doprowadzeniu do remisu w drugiej odsłonie meczu nie zamierzali spoczywać na laurach, wykorzystując rotację składu oraz widoczne zmęczenie Korpusu Weteranów zaaplikowali cztery kolejne bramki. Czerwoni wygrywają spotkanie pewnie, zapewniając sobie II lokatę bez konieczności oczekiwania na wynik meczu Sabni, jednocześnie Białobrzegi przy takim obrocie spraw zagwarantowane miały miejsce czwarte.

Zatem do meczu rozgrywanym w Sterdyni obie drużyny przystępowały bez presji wyniki, zamierzając dobrze bawić się na murawie. Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gości, trzy razy znajdując drogę do bramki Żółtych, gracze Białobrzeg „obudzili się” dopiero w końcówce pierwszej połowy, strzelając kontaktową bramkę tuż przed gwizdkiem oznaczającym przerwę. Po zmianie stron mecz ożywił się znacznie, tempo meczu wzrosło. Obydwie drużyny postawiły na ofensywny futbol, czego efektem było 9 bramek strzelonych po przerwie, aż siedem z nich było dziełem gospodarzy, dzięki czemu odnieśli zwycięstwo w ostatnim meczu sezonu.

Na koniec w Repkach nowy Mistrz – Skrzeszew – podejmował ostatni zespół w tabeli – Kamianki. Obydwie drużyny za główne przedmeczowe założenie postawiły grę ofensywną i dobrą zabawę. Efektem takiego podejścia było 16 bramek przy jednoczesnym zwycięstwie gospodarzy, po których nie było widać tygodniowego świętowania pierwszego mistrzowskiego tytułu w Powiatowej Lidze Piłkarskich Siódemek.

Komplet wyników

Nieciecz – Sokołów I 6:2