Prezentacja drużyn

Startuje kolejny sezon Powiatowej Ligi Piłkarskich Siódemek, w związku z czym przygotowaliśmy krótką prezentacje wszystkich zespołów występujących w aktualnej edycji.

Sokół Sokołów Podlaski

Boisko domowe: Orlik przy SP4 w Sokołowie Podlaskim

To nowa drużyna na „siódemkowej” mapie powiatu sokołowskiego, jednak zawodnicy w niej grający do żółtodziobów nie należą. Drużyna powstała z połączenia mistrza i wicemistrza z sezonu 2020/2021 odpowiednio Czekanów oraz MTS Sokołów Podlaski. Czy nawiążą do swoich najlepszych czasów – przekonamy się już wkrótce.

Kamianki

Rok założenia 2022

Boisko domowe: Orlik w Repkach

Pierwszy sezon dla nowicjuszy zawsze jest trudny, nie inaczej było dla Kamianek w poprzednim sezonie. Jednak zebrali doświadczenie i już w letnich turniejach widać było progres co zaowocowało IV lokata w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix 2023. Wystarczy teraz przełożyć grę latem na okres jesienno-wiosenny w lidze.

Orzełki Białe Sokołów

Boisko domowe: Orlik przy SP4 w Sokołowie Podlaskim

Kolejna nowa drużyna, która zgłosiła się do rozgrywek ligowych PLPS na sezon 2023/2024. Ciężko cokolwiek napisać o drużynie, bodajże tylko jeden z zawodników Orzełków ma za sobą doświadczenie na „siódemkowych” boiskach. Z niecierpliwością czekamy na pierwszy ich mecz.

Zielona Stref Sokołów

Boisko domowe: Orlik Zespołu Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim

Zielona Strefa to spadkobiercy występujących w lidze PLPS w sezonie 2021/22 GT Sokołów. Latem wzięli udział w jednym turnieju (jeszcze jako GT Sokołów). Szykują się na poważnie do ligi, grają sparingi, łapią ogranie wszystko to, aby zaprezentować się w lidze jak najlepiej.

FC Dzierzby

Boisko domowe: Orlik w Jabłonnie Lackiej

Na turniejach letnich Ci młodzi chłopcy grali jako FC Kartoflarze, zajmując w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix 2023 – III miejsce. Czy w lidze stać ich na podobne osiągniecie, przekonamy się już niedługo.

Ks Patrykozy

Rok założenia 2016

Boisko domowe: Patrykozy (boisko przy OSP)

Po blisko 5-letniej przerwie do rozgrywek wraca zespół z Patrykoz. Latem drużyna brała udział tylko w jednym turnieju (w Jabłonnie Lackiej), teraz przyszedł czas do powalczenia w spotkaniach ligowych. Forma zawodników pozostaje na razie niewiadomą, nie długo przekonamy się na co stać Ks Patrykozy.

Sokołów I

Rok założenia 2003

Boisko domowe: Orlik w Repkach

Sokołów I zwany również Korpusem Weteranów, z racji średniej wieku zawodników w niej występujących – jest to drużyna z najwyższą średnią wieku w lidze. Choć za datę założenia uznaje się rok 2003, to drużyna jest spadkobiercą „Nauczycieli” z pierwszych edycji ligi PLPS.

Nieciecz

Rok założenia 1999

Boisko domowe: Nieciecz (boisko przy szkole)

Jest to najstarsza i najbardziej utytułowana drużyna w stawce. W Powiatowej Lidze Piłkarskich Siódemek od samego początku, aktualny wicemistrz. Drużyna uznawana za jednego z faworytów do wygrania ligi. W klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix 2023 zajęli II lokatę, powtórzenie tego wyniku w lidze w Niecieczy uznane będzie za porażkę.

Kamianka

Rok założenia 2004

Boisko domowe: Orlik w Repkach

Po zmianie pokoleniowej i okrzepnięciu „świeżej krwi” Kamianka zajęła III miejsce w ostatniej edycji Pucharu Ligi (pokonując Nieciecz po rzutach karnych). Teraz plany sięgają ugruntowania czołowej lokaty w lidze. Przy stabilnej kadrze na pewno ich na to stać.

Skrzeszew

Rok założenia 2001

Boisko domowe: Orlik w Repkach

Druga najstarsza drużyna w stawce. Aktualny mistrz PLPS. Nie może być inaczej niż uznawanie Skrzeszewa za faworyta rozgrywek, przemawia za tym wyrównana, stabilna kadra oraz jakość piłkarska. Mawiają, że łatwiej jest zdobyć mistrzostwo, niż je utrzymać. Poczekamy zobaczymy.

NKS Białobrzegi

Rok założenia 1999

Boisko domowe: Sterdyń, ul. Sportowa 2

Drużyna z Białobrzeg wygrała klasyfikacje generalną Letniego Grand Prix 2023, wystawiła dwa zespoły do pucharu Oldbojów (które zajęły II i IV miejsce w turnieju), co prawda Puchar Ligi 2023 im nie wyszedł, ale zapowiadają odkupienie tego niepowodzenia w lidze.

Za faworytów rozgrywek należy uznawać Skrzeszew oraz Nieciecz, nie można lekceważyć NKS Białobrzegi. Wielką niewiadomą będzie gra: Sokoła Sokołów Podlaski, Zielonej Strefy Sokołów, Orzełków Białych Sokołów, FC Dzierzby czy Ks Patrykozy. W grudniu – po rozegraniu rundy jesiennej - na pewno będziemy mądrzejsi o wiedzę. Zachęcamy do śledzenia rywalizacji.