Wyniki II kolejki PLPS

Pięć ligowych spotkań, trzydzieści dziewięć goli, mnóstwo emocji, niestety również tych negatywnych – tak w dużym skrócie można podsumowań rywalizację drużyn w drugiej kolejce Powiatowej Ligi Piłkarskich Siódemek.

Zacznijmy od najbardziej wyrównanego spotkania drugiej serii czyli meczu pomiędzy Sokołowem I, a Czekanowem. Gospodarze z Sokołowa grający w swojej roli na boisku w Repkach ulegli wyżej notowanym zawodnikom Czekanowa 2:3. Goście dzięki wygranej z kompletem sześciu punktów zajmują drugą pozycję w lidze, natomiast Sokołów I na swoje pierwsze punkty będzie musiał poczekać co najmniej do trzeciej kolejki kiedy to w derbach miasta walczyć będzie z MTS-em.

Jeśli jesteśmy już przy temacie MTS-u Sokołów to warto wspomnieć o ich spotkaniu z ekipą z Sabni, które to zakończyło się gradem bramek, gdyż goście wygrali aż 8:5. Na placu gry błyszczał Jarosław Kobus, który zaaplikował rywalom pięć bramek tym samym po raz kolejny dając sygnał wszystkim rywalom, że po raz kolejny będzie bić się o króla strzelców rozgrywek. Sam mecz odbył się w mocno nerwowej atmosferze, a sędzia Pietranik zmuszony był upominać zawodników, oraz dawać kary minutowe. W protokole zapisał On również wybitne niesportowe zachowanie Mariusza Murasickiego, który obrażał sędziego głównego rzucając w jego stronę bardzo niecenzuralne słowa. Zarząd ligi po zapoznaniu się z treścią protokołu postanowił zawiesić na jedną kolejkę wymienionego zawodnika, zaznaczając że w rozrywkach nie ma i nie będzie miejsca na tego typu zachowania.

W kolejnym meczu tej kolejki piłkarze Kamianki gościli na własnym obiekcie zespół z Niecieczy. Gospodarze z góry skazywani na pożarcie walczyli, stwarzali sobie sytuacje i wbrew pozorom mogli pokusić się o lepszy wynik niż porażka 1:5. Goście zagrali w osłabionym składzie, zaledwie w ośmiu, jednak jak na mistrzów z poprzednich lat przystało zagrali solidny mecz i ostatecznie pewnie wygrali. Hat-trickiem popisał się Hubert Abramczuk.

W ostatnim niedzielnym meczu Promil Liwiec Mokobody podejmował liderów ze Skrzeszewa. Wynik 11:4 czyli demolka ze strony gospodarzy to wynik mocno sensacyjny. Mokobody świetnie spisywali się w siedleckiej lidze podczas wakacji i jak widać dobrą dyspozycję przenieśli do zmagań siódemkowych. Bohaterem meczu został Patryk Księżopolski, który aż pięć razy znalazł sposób na bramkarza gości. Skrzeszewską ekipę można jedynie tłumaczyć tym, że zagrał w bardzo osłabionym składzie, bez kilku podstawowych zawodników, oraz że kadrę zebrał tuż przed samym meczem podejmując walkę.

Za tydzień kolejne ligowe mecze, a co za tym idzie kolejne świetne spotkania.

WYNIKI II kolejki Powiatowej Ligi Piłkarskich Siódemek:

Sokołów I – Czekanów 2:3

Łukasz Hajdas-2 – Marcin Sidorzak, Piotr Graw, Tomasz Kosowski

Sokołów I: Piotrowski P., Brzezik M., Bogaj M., Parzonka, Radawiec S., Radawiec P., Hajdas Ł., Gajzler B., Gałązka M., Wasiluk M.,

Czekanów: M. Sidorzak, P. Graw, P. Żaboklicki, B. Dabiński, B. Chodowiec, T. Kosowski, M. Zaraziński, D. Stefaniak, M. Szmurło, K. Baranek, K. Mieczkowski

MTS Sokołów Podlaski – Sabnie 5:8

Łukasz Kołodziejczuk, Rafał Wilamowski - 3, Marek Leśko - Jarosław Kobus-5, Hubert Kobus-2, Tomasz Kryszczuk

MTS Sokołów: Księżak R., Skibniewski P., Leśko M., Murasicki M., Supeł M., Kołodziejczuk Ł., Wilamowski R., Czarnocki Ł., Milik G., Oleszczuk Ł.,

Sabnie: Kobus J., Kobus H., Kryszczuk T., Saczuk, Osipiak H., Bierdziński D., Nowakowski., Kur N., Mikołajczuk R., Benedykciuk M.,

Kamianka – Nieciecz 1:5

Krzysztof Ignaciuk – Hubert Abramczuk 3, Andrzej Pniewski -2

Kamianka: ?