Wyniki Turnieju o GP Gminy Repki
GP Gminy Repki za nami.
W niedzielę 28 lipca został rozegrany drugi turniej w letnim cyklu. Tym razem frekwencja poprawiła się znacząco co do ubiegłego turnieju, a więc udział wzięło osiem zespołów. Gospodarzami turnieju został Skrzeszew, który wystawił do rywalizacji dwa składy, oraz Kamianka, która mimo iż na jej boisku odbywały się zmagania nie potrafiła zebrać teamu odpuszczając wszystkie mecze walkowerem.
W grupie A (określonej mianem śmierci ) najlepiej zaprezentowała się ekipa z Dzierzb, która wygrała wszystkie mecze nie tracąc ponadto bramki. Na drugiej pozycji uplasowała się ekipa Niecieczy, która w ostatnim meczu grupy A przeciwko gospodarzom ze Skrzeszewa zdobyła bramkę na 1:1 w samej końcówce spotkania, dzięki czemu znalazła się w półfinale kosztem Skrzeszewa.
W grupie B najlepiej zaprezentował się Czekanów, który pewnie pokonał 3:0 Białobrzegi, oraz bezbramkowo zremisował ze Skrzeszewem Kolonią „E”. Ci ostatni również pokonali zespół z Białobrzeg, jednak wynikiem 3:1 przez co z gorszym bilansem bramkowym awansowali do półfinału z drugiej pozycji.
W półfinałach Dzierzby nie zwolniły tempa i po bramce Grzegorza Milika w starciu z Skrzeszewem Kolonią „E” awansowały do finału turnieju.
W drugim półfinale Nieciecz zremisowała bezbramkowo z Czekanowem, a o awansie do finału musiały zadecydować rzutu karne. Te lepiej wykorzystywali zawodnicy z gminy Jabłonna i to oni zameldowali się w finale.
Niecieczy na pocieszenie została walka, również w serii rzutów karnych o trzecią lokatę. Jednak ponownie liderzy cyklu nie najlepiej zaprezentowali się w tym fragmencie gry i tym razem przegrali karne ze Skrzeszewem Kolonią „E” 6:5.
W wielkim finale Dzierzby kontra Czekanów po wyrównanym meczu padł remis 1:1 i ponownie o triumfie musiały zadecydować rzuty karne. Emocji nie brakowało i ostatecznie 4:3 to Dzierzby zwyciężyły odnosząc znaczący sukces.
Królem strzelców turnieju został Jacek Toczyski ze zwycięskiej ekipy, który zdobył zaledwie dwie bramki, jednak to wystarczyło aby cieszyć się ze statuetki. Tyle samo bramek zdobył Piotr Graw z Czekanowa, oraz Kamil Głogowski ze Skrzeszewa, jednak w tym przypadku o zwycięstwie Jacka Toczyskiego decydowała lepsza pozycja całej drużyny.
Po zakończeniu zmagań Wójt Gminy Repki, Apolonia Stasiuk podziękowała drużynom za udział w zawodach, oraz wręczyła pamiątkowe puchary, a także statuetkę dla najlepszego strzelca.
W najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni turniej w tym lecie, tym razem GP Miasta Sokołów Podlaski.
W klasyfikacji generalnej wydaje się, że o zwycięstwo powalczą już tylko dwa zespoły tzn. Czekanów i Nieciecz, między którymi jest różnica tylko jednego punktu. Ciekawie zapowiada się rywalizacja o podium gdyż mają na nią szanse trzy zespoły ( Białobrzegi, Sabnie i Skrzeszew )
Klasyfikacja generalna:
1. Czekanów. 50.5 pkt