XIII kolejka

W Powiatowej Lidze Piłkarskich Siódemek rozegrano w niedzielę 29 maja kolejkę numer 13. Dla kogo trzynastka była szczęśliwa, dla kogo ciut mniej dowiecie się Państwo z niniejszego tekstu.

W Sabniach gospodarze podejmowali lidera i nowego Mistrza ligi – Nieciecz. Mecze dwóch najdłużej występujących w lidze drużyn i najbardziej utytułowanych zawsze były zacięte, nie inaczej było i tym razem. Początek meczu jak i cała pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy zasłużenie prowadzili do przerwy jedną bramką. Druga połowa to zupełna zamiana ról, goście przejęli inicjatywę, przeważali w środku pola, zdecydowanie wygrali tą część spotkania oraz cały mecz. 3 punkty jadą do Niecieczy.

Na orliku w Repkach Czekanów podejmował Sokołów I. Gospodarze aby nie uznać sezonu na wypełni straconego potrzebowali zwycięstwa, goście wygraną gwarantowali sobie najniższy stopień podium. Stare piłkarskie maksymy głoszą: „(…) wygrywa ten, który strzeli więcej bramek (...)” oraz „(…) nie wykorzystane sytuację się mszczą (...)”, nikt tych dwóch zdań dzisiaj nie rozumie lepiej jak zawodnicy Korpusu Weteranów. Goście atakowali cały mecz, lecz już od samego początku kulała gra w obronie i skuteczność. Gospodarze w pierwszej połowie wyszli na dwu-bramkowe prowadzenie, co prawda Sokołów I do przerwy zdołał odrobić straty w całości. Co z tego, skoro na początku drugiej połowy Czekanów ponownie wyszedł na dwu-bramkowe prowadzenie, tą stratę Korpus Weteranów zdołał ponownie odrobić. Lecz na strzeleniu czwartej bramki ich licznik się zatrzymał, prowadzili grę, atakowali, oddawali strzały, ale bramki zdobywali już tylko gospodarze.

Prawdziwy festiwal strzelecki oglądaliśmy na SLO w Sokołowie Podlaskim, gdzie GT Sokołów podejmowało Skrzeszew. 23 strzelone bramki tylko w tym spotkaniu pokazują, że tego dnia w tym meczu nikt o obronie nie myślał. Mało tego, gdyby zawodnicy oby drużyn wykazali się lepszą skutecznością moglibyśmy być światkami pół setki bramek w jednym spotkaniu, a napastnik gości niemal zapewnić sobie tytuł Króla Strzelców.

Kamianka – pauza

Sabnie – Nieciecz (2:1) 3:5

Czekanów – Sokołów I (2:2) 7:4

GT Sokołów – Skrzeszew 7:16

Mistrza i Wicemistrza już znamy, kwestią otwartą pozostaje brązowy medalista. Sokołów I i Czekanów stoczą korespondencyjny pojedynek, te dwie drużyny może pogodzić ekipa Sabni, która ma o jeden mecz rozegrany mniej.

Pozycja

Punkty

82-31

94-57

Sokołów I

41-40

Czekanów

53-53

Sabnie

50-49

Kamianka

33-68

GT Sokołów

38-93

O tytule Króla Strzelców mogą zapomnieć już napastnicy Niecieczy (drużyna ta pauzuje w ostatniej kolejce), a zawodnikowi Skrzeszewa przeszkodzić jedynie weteran siódemkowych boisk z Sabni.

Pozycja

Nazwisko i imię